Filtrowentylacja i oszczędności na ogrzewaniu

Każdy przedsiębiorca inwestujący w system filtrowentylacyjny CleanAir może oszczędzać na ogrzewaniu. Jak to zrobić?
Prawa fizyki w naturalny i sprawdzony sposób od lat są najlepszymi rozwiązaniami dla przemysłu. W CleanAir nie walczymy z prawami fizyki, lecz współdziałamy z nimi na rzecz wszystkich zainteresowanych naszymi rozwiązaniami. Kiedy za oknami kończy się okres grzewczy i stajemy przed opłaceniem faktur za ogrzewanie, często przechodzi nam przez myśl pytanie: czy mogę zapłacić mniej?
Znamy odpowiedź na to pytanie, a kalkulator oszczędności na ogrzewaniu przy zastosowaniu filtracji powietrza CleanAir jest niezawodnym narzędziem do sprawdzenia„ czy uda Ci się oszczędzić na ogrzewaniu w kolejnym sezonie grzewczym.

 • Skąd ta pewność?
  Najlepszym sposobem na przekonanie się o skuteczności naszych rozwiązań jest zapoznanie się z faktami, potwierdzonymi solidnymi badaniami. Najskuteczniejszą metodą do wykonania takich badań jest kamera termowizyjna, którą wykorzystaliśmy, aby przedstawić naszym klientom niezawodność opracowanych przez nas systemów.
  Badania termowizyjne były wykonane na hali jednej z firm w Elblągu, gdzie znajduje się filtrowentylacja przemysłowa.
  Naturalny proces stratyfikacji termicznej powietrza występuje we wszystkich halach o wysokości powyżej 3 metrów i prowadzi do dość dużych różnic temperaturowych. Stratyfikacja termiczna powstaje poprzez ciepłe powietrze unoszące się w stronę sufitu lub przestrzeni dachowej.
  Nasz system wentylacji wykorzystuje nawiewniki przemysłowe NP2-180, przywracając nie tylko czyste, odfiltrowane powietrze w strefę pracy, ale również powietrze o wyższej temperaturze. Dzięki temu oszczędzamy ciepło w okresie zimowym (powracające powietrze jest ogrzewane m.in. podczas procesów przemysłowych odbywających się na hali).
  Z raportu badań termowizyjnych na hali z zainstalowanym systemem filtrowentylacji dymów spawalniczych wynika, że:
 • temperatura nawiewników NP2-180 to od 1,2 do 2 razy więcej niż temperatura na hali (nawiewniki pracują jak dodatkowe grzejniki),
 • cieple powietrze gromadzi się górnej części hali i jest zasysane przez KWO-160, a następnie jest transportowane kanałami do urządzeń filtrowentylacyjnych.

Wniosek – nawiewnik filtrowentylacji dymów spawalniczych może również występować jako dodatkowe źródło ogrzewania.  Energia pozyskiwana z tego źródła (cieple powietrze) jest darmowa. Uzyskujemy ją z procesów technologicznych oraz zjawiska naturalnego, którym jest stratyfikacja termiczna.
Zapraszamy Państwa do konsultacji – to nic nie kosztuje – doradzimy jak oszczędzić na ogrzewaniu w przyszłym sezonie.
Już teraz przygotujmy się do kolejnej zimy i sprawdźmy jak działa system filtrowentylacji dymów spawalniczych CleanAir.